XXV Niedziela Zwykła

19.09.21 r.

„niech pierwsi będą ostatnimi, a ostatni pierwszymi”

We wtorek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

W sobotę na godz. 9.30 do wysprzątania naszej świątyni zapraszam mieszkańców Szymkowa (od Kopczyńskich do Waruszewskich).

Pragnę poinformować, że czekają nas niespodziewane prace związane z dachem na naszej świątyni. Papa dachu w dolnych jego partiach, w wielu miejscach, jest przedarta i będzie wymagała szybkiej naprawy jeszcze przed zimą, gdyż przedarcie powoduje przedostawanie się pyłków śniegu, czyli wody do środka i pod wpływem wilgoci doprowadza do odchyleń na suficie, co już niestety można w jednym miejscu w nawie zaobserwować. Możliwe, że od przyszłej niedzieli ławki nad tym miejscem będą wyłączone z zajmowania, chyba, że już w tym tygodniu uda się to naprawić. Proszę o zrozumienie.

Pod chórem za dowolną ofiarę można nabyć pamiątki związane z beatyfikacją Stefana Wyszyńskiego: duży obrazek z modlitwą oraz książeczkę o jego życiu. Ofiary składamy do koszyczka.

Wszystkim życzę Błogosławionej niedzieli i dobrego Tygodnia.

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną