XIII Niedziela Zwykła

26.06.22 r.

„Odpocznijcie nieco”

Rozpoczęły się WAKACJE, czas wypoczynku i rodzinnych wyjazdów. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od Boga. W każdą niedzielę wakacyjną uczestniczmy we Mszy Świętej i nie zapominajmy o modlitwie.

W tym tygodniu nie będzie Mszy Świętej w poniedziałek i w czwartek. W środę i piątek Msze Święte później, czyli o godz. 18.00.

Kończy się miesiąc czerwiec. We wtorek i środę zapraszamy na ostatnie nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusa w łączności ze Mszą Św. o  godz. 17.00 we wtorek i o 18.00 w środę.

W środę Uroczystość Śś. Apostołów Piotra i Pawła. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej o godz. 18.00.

W piątek od godz. 17.30 okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej. O godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe.

W sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00 nabożeństwo pierwszosobotnie.

Serdeczne podziękowania składamy Państwu Zabłockim za sprawne uprzątnięcie ogromnego kawałka drzewa, które w ubiegłą niedzielę w nocy, w wyniku silnej wichury zwaliło się tuż przed główne wejście do świątyni, uszkadzając jedną z ławek.

Do piątku wszelkie sprawy bardzo pilne, można zgłaszać księdzu proboszczowi w Gorczenicy (tel. 574866773).

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i pełnego pokoju tygodnia! Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej Wakacje życzymy błogosławionego wypoczynku i dobrej pogody!

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną

[ngg src=”galleries” ids=”10″ display=”basic_thumbnail”]