XIX Niedziela Zwykła

09.08.20 r.

„Bądźcie trzeźwi”

Przypominamy, że mimo wszelkich rozluźnień pandemicznych nadal jednak zachowujmy odstępy, używajmy maseczek oraz korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego.

Trwa miesiąc sierpień, czyli Miesiąc Trzeźwości. Zachęcamy do podejmowania abstynencji, w intencji Trzeźwości w naszych rodzinach i narodzie.

W sobotę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkowym uczestnictwem we Mszy Św. Tego dnia Msze św. z dodatkową Mszą Św. o godz. 8.00 oraz kolejne o 9.00 i 11.00. Podczas Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż i kwiatów.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy nasz coroczny Odpust Parafialny ku czci Świętego Rocha.Tego dnia Msze Święte o godz. 8.00; 9.30 i o 11.30. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Odprawi ją i Słowo Boże wygłosi Ks. Kan. Wojciech Rychert, Proboszcz parafii w Radzyniu Chełmińskim.Po sumie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni.O godz. 9.30Msza Święta Pierwszokomunijna, drugiej grupy naszych dzieci z klasy trzeciej. W tym tygodniu w czwartek o godz. 18.00 próba liturgiczna; w sobotę po Mszy Św. o godz. 11.00 Pierwsza Spowiedź dzieci.

W tym tygodniu: jutro, we wtorek i środę Mszy Świętej nie będzie.

Pod chórem najnowszy numer Tygodnika „Niedziela” w cenie 6 złotych.

W gablotce oraz na stronce parafialnej szczegółowy program (kliknij tutaj) Pielgrzymki do Libanu w lutym przyszłego roku, na którą zapraszamy.

Wszystkim życzę udanej niedzieli. Wypoczywającym na wakacjach i urlopach wspaniałej pogody, a pracującym w tym czasie choć chwili odpocznienia.

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną