II Niedziela Zwykła

17.01.21 r.

Trwa Pandemia.Przypominamy, że obecne zasady, jeśli chodzi o ilość wiernych w kościołach, wynosi 1 os/15m2. Nasza świątynia liczy 250 m2. Prosimy o dostosowywanie się do tych zasad. Obowiązuje dyspensa od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej.W każdą niedzielę dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00.Używamy maseczek, zachowujemy dystans i korzystamy z płynu dezynfekcyjnego.

Trwają w naszej parafii, w zastępstwie tradycyjnej wizyty Kolędowej, która z powodu pandemii jest niemożliwa, Msze Święte w intencji rodzin poszczególnych rejonów kolędowych Parafii. Bardzo dziękuję za dotychczasową liczną obecność przedstawicieli rodzin rejonów, których Msze Święte już się odbyły. Dziękuję za złożone ofiary po Mszy Świętej. W tym tygodniu podobne Msze Święte w poniedziałek, wtorek, piątek i sobotę. Msze Św.są odprawiane o godz. 17.00 (w sobotę o 16.00). Pół godziny wcześniej okazja do osobistej adoracji przy wystawionym Najświętszym Sakramentem i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Po Mszy Św. można złożyć dowolną ofiarę oraz zabrać obrazek „Kolędowy”. Na Mszę Św. zapraszam w miarę możliwości przedstawiciela każdej rodziny.

W przyszłą niedzielę „Dzień solidarności z Chorwacją” , którą dnia 29 grudnia spotkało największe od 140 lat trzęsienie ziemi. Tysiące osób zostało pozbawione dachu nad głową. Tego dnia po Mszach Świętych zbiórka do puszki na ten cel.

W zakrystii można cały czas składać wypominki roczne za zmarłych. Na karteczkach można również składać propozycje terminów intencji Mszy Świętych. Dotychczas złożone karteczki z terminami można odbierać.

Wszystkim życzę udanej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną