Rocznica poświęcenia własnego kościoła

25.10.20 r.

Kościół to nie tylko dom … to serc Wspólnota

Trwa Pandemia. Od wczoraj mamy zaostrzone wytyczne sanitarne. Zgodnie z nimi od wczoraj w naszej świątyni podczas nabożeństw może przebywać max 32 osoby, zachowując odstępy, używając maseczek. Korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego. Obowiązuje dyspensa Biskupa Toruńskiego od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Korzystajmy z uczestnictwa przez media. Na naszej stronie parafialnej co niedzielę transmisja z naszej świątyni o godz. 9.00. Wprowadzamy co niedzielę dodatkową Mszę Świętą o godz. 8.00.

Kończy się miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w ostatnim tygodniu, za wyjątkiem czwartku, o godz. 16.30 przed Najświętszym Sakramentem; w sobotę o godz. 8.30.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Przed każdą Mszą Św. bądź po niej będziemy się modlić za zmarłych z wypominków jednorazowych. Msze Święte o godz. 8.00; 9.00 i o 11.00. Po Mszy Św. o godz. 11.00 procesja z modlitwą za zmarłych na naszych cmentarzach.

W ubiegłoniedzielnej zbiórce do puszki na Misje zebraliśmy 250 złotych. Bóg zapłać za tę ofiarę.

Za wczorajsze wysprzątanie naszej świątyni dziękujemy rejonowi „pod Podgórz”.

W zakrystii można składać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych. Na karteczkach można również składać propozycje terminów intencji Mszy Świętych na przyszły 2021 rok.

Wszystkim życzę udanej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną