Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

31.05.20 r.

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny.

Informujemy, że od dziś ilość osób na Mszy Świętej, w naszej świątyni jest bez limitu osób. Mimo to, nadal zachowujmy odstępy i używajmy maseczek, korzystajmy z płynu dezynfekcyjnego. Transmisja internetowa dalej w każdą niedzielę o godz. 9.00 na profilu Facebook (link na stronie internetowej) oraz dodatkowa Msza Święta o godz. 8.00. W tym tygodniu godzinna adoracja w czwartek i piątek od 16.00 do 17.00. W tym czasie okazja do Spowiedzi Wielkanocnej (jej zakończenie w niedzielę) oraz pierwszopiątkowej.

Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Jezusa przed Najświętszym Sakramentem w łączności ze Mszą Św. o godz. 17.00. W sobotę i w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

Jutro liturgiczne święto NMP Matki Kościoła.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W sobotę od godz. 9.45 będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Najświętszej.

Pod chórem najnowszy numer „Niedzieli” w cenie 6 złotych.

Wszystkim życzę udanej niedzieli oraz wielu dobra w tygodniu!

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną