Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

04.04.21 r.

„Chrystus Zmartwychwstał…Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja !”

Przypominamy, że liczba osób uczestniczących we Mszach Świętych w naszej świątyni nie może przekraczać 15 osób !!!, nie licząc kapłana, organisty, kościelnego i posługujących. Proszę wiernych o odpowiedzialność. Przypominamy o maseczkach, dystansie, płynie dezynfekcyjnym i osobnych kolejkach do przyjmowania Komunii Św. do ust i na rękę. Dziękujemy Strażakom za ofiarowane maseczki ochronne oraz płyn dezynfekcyjny. Maseczki do nabywania pod chórem. Wcześniej obowiązkowo dezynfekujemy dłonie udostępnionym płynem.

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyczynili się do skromniejszego niż zwykle z racji pandemii, przygotowania i przeprowadzenia Triduum Paschalnego. Państwu Trendowicz za wysprzątanie świątyni i przygotowanie Grobu Pańskiego. Dziękujemy za udział w akcji Caritas Skarbonki Wielkopostnej. Wpłynęło 150 złotych z czterech skarbonek.

Dzisiaj, w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o 12.00.

Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Drugi dzień świąt. Msze Święte 9.00; i o 11.00. Bez dodatkowych o  8.00 i o 12.00 !\

W piątek z racji oktawy wielkanocnej nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę od godz. 9.30 będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę Niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze Święte o 8.00; 9.00; 11.00. Nie będzie Mszy Św. dodatkowej o 12.00 !

Mimo bardzo trudnego czasu pandemii, życzę Wszystkim Parafianom Błogosławionych, pełnym Bożego Pokoju Świąt Wielkanocnych i przede wszystkim zdrowia i bezpieczeństwa.

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną