Zesłanie Ducha Świętego

20.05.18

Przyjdź Duchu Święty !

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej przed Najświętszym Sakramentem w łączności ze Mszą Św. o godz. 17.00; z wyjątkiem wtorku i środy – wówczas po Mszy Św. o godz. 16.00; w sobotę o 9.00; w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Najświętszej. O godz. 11.00 Uroczysta  Msza Święta Pierwszokomunijna dzieci z klas trzecich. W tym roku mamy 10-cioro dzieci. Wiernych, którzy nie uczestniczą w tej uroczystości, proszę o przybycie na wcześniejszą Msze Świętą o godz. 9.00, aby pozostawić w świątyni miejsca dla rodzin dzieci komunijnych o godz. 11.00. W sobotę, w przeddzień o godz. 8.00 odbędzie się pierwsza spowiedź dla tych dzieci oraz dla ich rodziców.

W tym tygodniu próba dla dzieci komunijnych w  piątek o godz. 15.45.

W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi świętej wielkanocnej. Karteczki można do tego czasu jeszcze odbierać w zakrystii.

Od jutra rozpoczyna się okres zwykły w życiu Kościoła. Jutro święto NMP Matki Kościoła.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia modlimy się o świętość Kapłanów.

U ministranta do nabycia Tygodnik „Niedziela” w cenie 5 zł. W zakrystii są jeszcze kolorowe albumy wydane na 25–lecie diecezji toruńskiej z wszystkimi świątyniami diecezji, w cenie 60 zł.

W ubiegłoniedzielnej Kolekcie Gospodarczej zebraliśmy 910 zł. Bóg zapłać za tę ofiarę.

Zapowiadam, o zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała. Proszę już dziś o tym pomyśleć, aby przygotować cztery ołtarze, podobnie jak to było tradycyjnie: I Ołtarz przy cmentarzu; II Ołtarz przy szkole; III Ołtarz przy ulicy w kierunki Brodnica; IV Ołtarz w kierunku jeziora.

Zapowiedź przedślubna

Maciej Ojewski, kawaler, zam. Szymkowo

Paulina Mikołajska, panna, zam. Górzno

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i wielu radości w nowym tygodniu!

Ks. Proboszcz