II Niedziela Wielkiego Postu

25.02.24

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!”

Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu, tzw. niedziela „Ad Gentes”, czyli solidarności z misjonarzami. Pod chorem puszka z przeznaczeniem na cele misyjne. Gorzkie Żale przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej o godz.11.00.

W piątek od godz. 16.00 adoracja i okazja do Spowiedzi Pierwszopiątkowej; godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla wszystkich. W sposób szczególny zapraszam Dzieci Komunijne. Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. Bezpośrednio po Drodze Krzyżowej Msza Święta. Rozpoczynamy miesiąc marzec i czas letni mszy świętych w dni powszednie o godz. 17.00.

W sobotę od godz. 8.00 adoracja z nabożeństwem pierwszosobotnim i różańcem. Zakończenie Mszą Świętą o godz. 9.00. Od godz. 10.00 będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali po Mszy Św. o godz. 9.00 przez wystawionym Najświętszym Sakramentem. Uzyskujemy odpust zupełny. Dodatkowa Msza Święta o godz. 12.00.

Od dzisiaj w zakrystii do nabycia „Paschaliki” w kształcie jajka w ramach charytatywnej akcji „Caritas” świec na stół wielkanocny w cenie: małe jajko 10 zł.; duże jajko 15 złotych. Pod chórem do nabycia tekturowe Skarbonki w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna”.

Osoby zapisane na pielgrzymkę kwietniową w Sudety proszone są o wpłacenie zaliczki 200 zł.

Zapraszamy na Pielgrzymkę Autokarową w Polskie Sudety i do Sanktuariów sudeckich w Bardo, Wambierzycach i Krzeszowie w dniach 19-21 kwietnia 2024 roku. Koszt 1050 złotych (dwa noclegi w Szklarskiej Porębie, sześć posiłków, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, przewodnik). Zapisy w zakrystii. Zaliczka 200 zł. Program szczegółowy w gablotce i na stronie parafialnej (kliknij tutaj). Serdecznie zapraszamy.

W gablotce i na stronie parafialnej (kliknij tutaj) również informacje o 12 -dniowej Pielgrzymce po Turcji w dniach 5-16 września 2024 roku w cenie 6950 złotych. Zapisy w zakrystii.

ZAPOWIEDŹ PRZEDŚLUBNA

Jakub Trendowicz, kawaler, zam. Szczuka

Magdalena Rykaczewska, panna, zam. Rodzone, parafia Płonne

Wszystkim życzę udanej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w tygodniu. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej drugi semestr szkolny życzymy światła Ducha Świętego w zdobywaniu wiedzy.

Ks. Proboszcz