I Niedziela Adwentu

27.11.22

„Marana Tha” – Przyjdź, Panie Jezu !

Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok w Kościele. Nowy rok duszpasterski będzie pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. W okresie Adwentu zapraszam do uczestnictwa we Mszach Adwentowych tzw. Roratach, ku czci Matki Bożej, którą symbolizować będzie zapalona biała świeca na wieńcu, tzw. roratka. Zapraszam w sposób szczególny dzieci z lampionami (komunijne obowiązkowo). W tym tygodniu Roraty we wtorek oraz w piątek o godz. 16.00.

W piątek od godz.15.30 spowiedź pierwszopiątkowa przy wystawionym Najświętszym Sakramentem. O godz. 16.00 Msza Św. Roratnia.

W sobotę od godz. 8.00 godzinna adoracja z Różańcem i nabożeństwem pierwszosobotnim wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Od godz. 9.30 będę odwiedzał chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na rzecz Kościoła na Wschodzie.

W zakrystii można nabyć: tradycyjne świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie; mała świeca 10 zł; duża 20 zł. oraz poświęcony Opłatek i sianko za dowolną ofiarę.

W zakrystii można jeszcze składać wypominki roczne za zmarłych. Składamy również terminy intencji mszalnych na przyszły rok.

Chłopców pragnących zostać ministrantami prosimy o zgłaszanie się.

Małżeństwa sakramentalne zachęcamy do tworzenia Kręgów w ramach Domowego Kościoła. Zainteresowane małżeństwa prosimy o zgłaszanie się.

Przypominamy o organizowanej Pielgrzymce autokarowej do Włoch w dniach 4-14 lipca 2023. Koszt 3990 zł. Plakat z programem szczegółowym w gablotce i na stronie internetowej (kliknij tutaj).

Wszystkim życzę dobrej niedzieli i wielu radości w tygodniu

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną