Święto Chrztu Pańskiego

13.01.19 r.

„Ja Ciebie chrzczę w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego”

Dziś Święto Chrztu Pańskiego. Podczas każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Kolekta dzisiejsza z przeznaczeniem na cele gospodarcze naszej parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W ubiegłoniedzielnej Kolekcie na cele Misyjne zebraliśmy 440 złotych; zaś w zbiórce do puszki na Fundusz Nowego Życia w Niedzielę Świętej Rodziny 120 złotych. Bóg zapłać za tę ofiarę.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii Niedziela Odpustu Świętych Fabiana i Sebastiana. Po Mszy Świętej o godz. 9.00 nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

W przyszłą niedzielę w parafii Jezusa Miłosiernego w Brodnicy o godz. 18.00 spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w lutym na Pielgrzymkę do Izraela i Jordanii. Podczas spotkania wpłacamy już pełną kwotę za wyjazd. Są jeszcze wolne miejsca.

Trwa w naszej parafii tradycyjna „Kolęda” czyli wizyta duszpasterska. Proszę o cierpliwe wyczekiwanie na wizytę. Kolęduję wraz z panem Organistą oraz jednym ministrantem. Podczas kolędy można zamawiać intencję Mszy Świętych na 2019 rok, jak również składać wypominki roczne za zmarłych.

Plan „Kolędy”:

Dzisiaj „Kolęda” od godz. 12.15 rejon Szczuka „pod Podgórz” (od Państwa Kowalskich);

jutro w poniedziałek 14 stycznia godz. 12.30 rejon „pod Gorczenicę” (od Stogowskich do Zabłockich);

wtorek 15 stycznia godz. 12.30 rejon Szczuka (od Mączkowskich do Kużniarskich);

w środę 16 stycznia godz. 12.30 rejon Szczuka (Stachurskich do Czupryńskich);

w czwartek 17 stycznia godz. 12.00 rejon Szymkowo (Waruszewskich do Kopczyńskich);

w piątek 18 stycznia godz. 12.00 rejon Szymkowo (od Murawskich do Lewandowskich);

w sobotę 19 stycznia godz. 10.00 rejon Szczuka od Państwa Głodowskich domy w kierunku Jeziora.

Bardzo dziękuję za dotychczasową okazaną gościnność, serdeczność, składane ofiary. Bóg zapłać rodziną, które przygotowały posiłek i tym, którzy użyczyli samochód do podwożenia.

Wszystkim życzę udanej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w całym tygodniu. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej Ferie Zimowe dobrego wypoczynku i śniegu !

Ks. Proboszcz