XIX Niedziela Zwykła

12.08.18

„Nasza Ojczyzna jest w Niebie”

Dzisiejsza Kolekta to Kolekta Gospodarcza. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W środę Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkowym uczestnictwem we Mszy Św. Tego dnia Msze św. w porządku niedzielnym, czyli o 9.00 i 11.00. Podczas Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa kłosów, zbóż, ziół i kwiatów.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy nasz coroczny Odpust Parafialny ku czci Świętego Rocha. Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.30. Odprawi ją i Słowo Boże wygłosi o. Sylwester Brzeziński, gwardian klasztoru ojców franciszkanów w Brodnicy. Po sumie procesja eucharystyczna wokół naszej świątyni. Do uczestnictwa w procesji bardzo proszę ministrantów, panów radnych do niesienia baldachimu, róż różańcowych do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatków oraz wszystkich wiernych. W sobotę na godz. 10.00 zapraszam do wykoszenia trawy wokół naszej świątyni oraz wysprzątania świątyni mieszkańców Szczuki z rejonu (od Głodowskich do Pesta).

W tym tygodniu: jutro Mszy Świętej nie będzie.

Pod chórem, na stoliczku najnowszy numer „Niedzieli” w cenie 5 zł. oraz książeczki religijne za dobrowolna ofiarę.

Wszystkim życzę udanego tygodnia. Wypoczywającym dobrej pogody a pracującym w tym czasie, choć chwili odpoczynku

Ks. Proboszcz

tel.kom. 608783657