Odpust Śś. Fabiana i Sebastiana

23.01.22 r.

Święci nasi Patronowie Fabianie i Sebastianie módlcie się za nami !

Trwają Ferie Zimowe. Dzieciom, młodzieży, rodzinom życzymy udanego wypoczynku i zimowej aury.

W tym roku, na podobieństwo roku ubiegłego, z powodu trwającej pandemii nie ma tradycyjnej „Kolędy”. Trwają Msze Święte w intencji mieszkańców oraz rodzin poszczególnych rejonów tzw. „kolędowych” Parafii. Bardzo dziękuję za dotychczasową liczną obecność oraz składane ofiary. W tym tygodniu od czwartku msze święte „kolędowe” odbędą się po dwie: w czwartek godz. 17.00 (Szczuka Stachurscy-Czupryńscy); godz. 18.00 (Szczuka Roman-Jakubowscy); w piątek godz. 17.00 (Szczuka Głodowscy-Pesta); godz. 18.00 (Szczymkowo Waruszewscy-Kopczyńscy); w sobotę o godz. 16.00 (Szczuka-Podgórz); godz. 17.00 Szymkowo (Lewandowscy-Murawscy); zakończenie w dniu 2 lutego godz. 17.00 (Szymkowo Suchoccy-Nowińscy).

Organizuję w czerwcu przyszłego roku (24.06-1.07.2022) Pielgrzymkę do portugalskiej Fatimy, miejsca słynnych Objawień. Pielgrzymka samolotem z Gdańska, ze zwiedzaniem również całej Portugalii. Koszt ok. 4390 zł. Program pielgrzymki, bliższe informacje na plakacie w gablotce i stronie www (kliknij tutaj). Zapisy bezpośrednio u mnie.

Wszystkim życzę udanej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w Nowym Tygodniu

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną

[ngg src=”galleries” ids=”10″ display=”basic_thumbnail”]