XII Niedziela Zwykła

20.06.21 r.

Jezu uczyń serca nasze według Serca Twego !

Informujemy, że według najnowszych obowiązujących obostrzeń sanitarnych liczba osób uczestniczących we Mszach Świętych w naszej świątyni obecnie nie może przekraczać połowy wszystkich liczby miejsc w kościele. Pamiętajmy cały czas o maseczkach, dystansie, płynie dezynfekcyjnym i osobnych kolejkach do przyjmowania Komunii Św. do ust i na rękę. Pod chórem do nabycia maseczki – wcześniej dezynfekujemy dłonie. W limit nie są wliczane osoby zaszczepione.

Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa „czerwcowe” ku czci Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem; w sobotę po Mszy Św. o 16.00; w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 9.00.

W czwartek Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Po chórem najnowszy numer „Niedzieli” w cenie 6 złotych.

Wszystkim Parafianom życzę Błogosławionego Tygodnia, zdrowia i bezpieczeństwa.

Ks. Proboszcz

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Zamieszczamy zdjęcia owych „dodatkowych śmietnisk cmentarnych” na naszym cmentarzu, licząc na to, że właściciele tych „elementów” to uporządkują.

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną