II Niedziela Adwentu

09.12.18

„Marana Tha” – Przyjdź , Panie Jezu !

Dzisiaj w całej Polsce Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej dla Kościoła na Wschodzie. Po Mszach Św. zbiórka do puszki na ten cel.

Trwamy w okresie Adwentu. Zapraszam do uczestnictwa we Mszach Adwentowych tzw. Roratach. Na te Msze Święte zapraszam w sposób szczególny dzieci z lampionami (dzieci komunijne obowiązkowo). Msze Świętą zaczynamy w zupełnej ciemności procesją z lampionami i losujemy figurkę Jezusa z drabinki do domowej adoracji. W tym tygodniu Msze Św. Roratnie w poniedziałek i piątek o godz. 16.00.

W czwartek Msza Św. wyjątkowo o godz. 17.00

Kolekta na cele gospodarcze wyjątkowo w przyszłą niedzielę.

W przyszłą niedzielę Msza Święta dodatkowo o godz. 12.00.

W zakrystii można nabyć świecę w ramach akcji „Caritas” – Wigilijne Dzieło Pomocy; mała świeca  – 6 zł; duża świeca – 12 zł. oraz tzw. „piramidka” bądź „kula” – 15 zł.; poświęcony opłatek oraz sianko świąteczne za dowolną ofiarę ; cały czas można składać wypominki roczne za zmarłych oraz terminy intencji mszalnych na 2019 rok. Pod chórem na stoliczku do nabycia najnowszy numer „Niedzieli” w cenie 5 zł.

Wszystkim życzę udanej niedzieli oraz wielu radości w nowym tygodniu

Ks. Proboszcz