Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Najświętszej

04.06.23

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu

 

Weszliśmy w miesiąc czerwiec. Zapraszam na nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego;  w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 17.00; w sobotę po Mszy Św. o godz. 9,00 ; w niedzielę po Mszy Św. o 9.00.

W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Jest to uroczystość nakazana z obowiązkowym udziałem we Mszy Świętej. W ten dzień główna Msza Święta, po której nastąpi procesja z Najświętszym Sakramentem będzie o godz. 11.00. Wcześniejsza Msza Św. o godz. 9.00. Pierwszy ołtarz zawsze „przy cmentarzu” (proszę mieszkańców Szymkowa o wybudowanie go, pomagają mieszkańcy Szczuki, w pobliżu cmentarza); drugi ołtarz „przy sklepie” (buduje rejon prawa strona w kierunku Gorczenicy oraz Podgórz); trzeci „przy szkole” (buduje rejon lewa strona w kierunku Gorczenicy); czwarty u Państwa Głodowskich (buduje rejon do jeziora). Szczerze i z oddaniem pomóżmy w przygotowaniu godnych ołtarzy. Udekorujmy nasze domy w emblematy eucharystyczne. Proszę o zaangażowanie się w procesji poszczególnych grup: panów radnych i nie tylko do niesienia baldachimu, matek różańcowych, młodzieży do niesienia feretronów, panów strażaków do utrzymania porządku podczas procesji. W sposób szczególny zapraszam dziewczynki do sypania kwiatków. Próby dla tych dziewczynek w tym tygodniu we wtorek o godz. 16.30 przed kościołem. Proszę o zaangażowanie Wszystkich, którzy mogli by wnieść w tę procesję jakieś dobro i sprawili godne i piękne jej przeżycie. Procesje z Najświętszym Sakramentem wokół naszej świątyni podczas tzw. Oktawy Bożego Ciała (pod warunkiem większej ilości wiernych) odbywać się będą po Mszy Św. o godz. 17.00; w sobotę po Mszy Św. o godz. 9.00; w niedzielę za tydzień po Mszy Św. o godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę Kolekta na cele gospodarcze naszej Parafii.

Serdeczne podziękowanie panu radnemu Witoldowi Korpusik za użyczenie i obsługę ciężkiego sprzętu przy załadunku częściowej ilości śmieci cmentarnych do wywiezienia.

 

Wszystkim parafianom życzę dobrej niedzieli i pełnego pokoju tygodnia !

Ks. Proboszcz

tel. 608 783 657

 

 

APEL

Apelujemy o szacunek do miejsca pochówku naszych wiernych zmarłych. Od dłuższego czasu można zauważyć, że pojawiają się na terenie naszego Cmentarza (głównie przy płotach), dodatkowe miejsca na śmieci (dokładnie: składowiska na zużyte kamienne elementy z rozebranych grobowców). Przypominamy, że elementy z rozebranych starych pomników wynosimy po za cmentarz, wywozimy i we własnym zakresie utylizujemy ! Cmentarz ma jeden duży śmietnik, który również nie służy do wrzucania tego typu elementów – zwykle kamiennych. Pokażmy kulturę!

Wywóz śmieci z cmentarza należy do bardzo kosztownych. Rocznie to koszt ok. 7 tyś złotych. Zachęcamy, aby drobne śmieci zabierać ze sobą do domu. Do śmietników nie wrzucajmy piasku i ziemi. Nie wyrzucajmy również śmieci po za płot od strony gruntów ornych.

Powyższy APEL, na pewno, bardzo wielu Parafian nie dotyczy, bo zawsze pokazują właściwą kulturę zachowania na cmentarzu, Którym bardzo za to DZIĘKUJEMY !!!

Cmentarz to miejsce święte, miejsce przyszłego Zmartwychwstania naszych umarłych, któremu okazujmy cześć i szacunek. To nasze WSPÓLNE DOBRO. Niech będzie piękny, estetyczny, zadbany i stwarzający właściwy klimat do modlitwy i zadumy.

Ksiądz Proboszcz wraz z Radą Parafialną