Pielgrzymka do Portugalii – program

Pielgrzymka do Portugalii

Fatima – Batalha – Alcobaca – Nazare – Porto – Braga – Obidos – Sintra – Cabo da Roca – Lizbona

Termin: 24.06-01.07.2022          Cena: ok. 4 390 zł

Zgłoszenia przyjmuje ks. Marcin Kaczyński, tel. 608 783 657

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Pielgrzymkowo – Turystyczne ARCUS

 

DZIEŃ 1   

Zbiórka uczestników na lotnisku w Gdańsku o 4.00. Wylot o 6.00. Przelot do Frankfurtu i dalej do Lizbony. Przejazd na nocleg do hotelu w Fatimie. Godz. 16.00 zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Śniadanie. Całodzienny pobyt w Fatimie. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz Anioła. Zwiedzanie rodzinnej miejscowości trojga pastuszków: Łucji, Hiacynty i Franciszka – ich oryginalnie zachowanych domów, kościoła parafialnego. Nawiedzenie sanktuarium, gdzie znajdują się groby błogosławionych wizjonerów. Msza Święta, czas na indywidualną modlitwę, droga krzyżowa. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 3

Śniadanie. Przejazd do Batalha – zwiedzanie Klasztoru Santa Maria da Vitoria – gotyckiego arcydzieła, zaklasyfikowanego do Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO i bez wątpienia jednego z najważniejszych zabytków portugalskich. Następnie przejazd do Alcobaca – zwiedzanie imponującego opactwa Cystersów. Niesamowitych rozmiarów budowla jest przykładem wczesnogotyckiej architektury. Po południu przejazd do Nazare – nawiedzenie Kościoła Matki Bożej Karmiącej oraz czas wolny na wypoczynek nad Oceanem. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 4

Śniadanie. Przejazd do Porto. Zwiedzanie zabytkowej części miasta z przepięknym gotyckim kościołem św. Franciszka oraz budynkiem Giełdy. Przejazd do Vila Nova de Gaia, gdzie zlokalizowane są wytwórnie wina Porto – zwiedzane winiarni połączone z degustacją lokalnych win. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Porto.

DZIEŃ 5

Śniadanie. Wizyta w Bradze – spacer po jednym z najstarszych miast Portugalii, zwanej niekiedy „portugalskim Rzymem”. Nawiedzenie Sanktuarium Bom Jesus do Monte. Msza Święta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Fatimie. Wieczorem udział w nabożeństwie Maryjnym ze świecami.

DZIEŃ 6

Śniadanie, po którym wyjazd do miejscowości Obidos – spacer po malowniczym miasteczku założonym przez Celtów, a obecnie będącym znakomitym przykładem średniowiecznej zabudowy. Następnie przejazd do miejscowości Sintra – jednego z najbardziej romantycznych miasteczek Portugalii – zwiedzanie letniej rezydencji królów portugalskich – okazałej budowli Palacio Nacional. Po południu przejazd na przylądek Cabo da Roca – najbardziej wysunięty na zachód skrawek Europy, skąd rozpościera się wspaniały widok na bezkresny Ocean Atlantycki oraz urwiste klify. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 7

Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie stolicy Portugalii. Spacer po malowniczej dzielnicy Alfama pełnej krętych uliczek, balkonów, czerwonych dachów, tarasów i zaułków. Przejazd do dzielnicy Belem gdzie wznosi się słynna gotycko-renesansowa Wieża – Torre de Belem, a także kolejny zabytek na liście światowego dziedzictwa UNESCO – XVI-wieczny Klasztor św. Hieronima zaprojektowany na polecenie króla Manuela I, którego budowa sfinansowana została z pieniędzy płynących z kolonii. W klasztorze znajduje się cenotaf jednego z największych portugalskich odkrywców – Vasco da Gama. Spacer nad Tagiem, gdzie znajduje się imponujący Pomnik Odkrywców. Wizyta na platformie widokowej górującego nad miastem pomnika Chrystusa – Cristo Rei. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Lizbony.

DZIEŃ 8

Wykwaterowanie. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny do Gdańska przez Frankfurt. Przylot do Gdańska godz. 21.30. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA OBEJMUJE:

 • Przelot samolotem w obie strony, opłaty lotniskowe i paliwowe;
 • Przejazd klimatyzowanym autokarem, bez przejazdów nocnych;
 • 7 noclegów w hotelach ***/****, zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z łazienkami;
 • Wyżywienie: 6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji;
 • Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie;
 • Opiekę duchową kapłana;
 • Ubezpieczenie: KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20.000 EUR i NNW do 2.000 EUR;
 • Podatki, opłaty klimatyczne, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Opłat za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych, indywidualnych zestawów słuchawkowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu: ok. 120-130 Euro;
 • Napojów do obiadokolacji;
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 920 zł;
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3% wartości imprezy lub 7,5% z chorobami przewlekłymi.

 

UWAGI:

 • Program ramowy, kolejność zwiedzania oraz godziny lotów mogą ulec zmianie;
 • Wyjazd ma charakter grupowy. Maksymalna liczba uczestników: 44 osoby;
 • Każdy Uczestnik powinien posiadać dokument tożsamości (dowód osobisty/paszport) ważny minimum 90 dni od daty powrotu;
 • Wykonanie i opłacenie testu na Covid-19 (o ile jest on wymagany) leży po stronie Uczestnika;
 • Cena zostanie ostatecznie potwierdzona po ustaleniu terminu oraz potwierdzeniu ceny biletów lotniczych.

 

WARUNKI PŁATNOŚCI:

Zaliczka – 700 zł.  Wpłata u ks. Marcina Kaczyńskiego. Pozostałą część należy uregulować 30 dni przed rozpoczęciem pielgrzymki. – Wpłata na konto biura pielgrzymkowo – turystycznego ARCUS

Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne A     R     C     U     S

Chodkiewicza 15, 85-065 Bydgoszcz, tel./fax: 52 3251 222, 3251 223, tel. kom.: 506 103 355

www.arcus.org.pl

e-mail: biuro@arcus.org.pl 

Nr konta: Alior Bank: 25 2490 0005 0000 4600 6590 5462